Пральна машина не включається

Що робити, якщо пральна машина не включається?

Ще вчора вона працювала справно, а сьогодні взагалі не реагує на ваші маніпуляції? Якщо ви раптом виявили, що ваша пральна машина не запускається – не поспішайте «списувати з рахунків» свою вірну помічницю. Як правило, поломки, через які машинка перестає включатися, досить швидко усуваються кваліфікованим фахівцем з ремонту побутової техніки.

Перш ніж звертатися в майстерню, проведіть невелику діагностику своїми силами, щоб переконатися, що причина непрацездатності криється в самій пральній машині.

  • В першу чергу необхідно перевірити, чи підключена машинка до електромережі? Якщо з цим все в порядку, але ваш агрегат так і не відповідає на кнопку «включення», треба перевірити, чи є в розетці струм. Найчастіше через перепади напруги розетки можуть бути знеструмлені, причому не всі в квартирі, а тільки деякі. Щоб переконатися в тому, що напруга в нормі, підключіть до цієї розетки будь-який інший побутовий прилад.
  • Перевірте, чи в порядку вилка і шнур? Якщо ви з’ясували, що мережа справна, а пральна машина все одно не включається – стало бути, поломка трапилася саме в ній. Для початку уважно огляньте вилку і шнур пральної машини – чи немає на них явних слідів гару, чи не відчувається специфічний запах плавленого пластику? Якщо ви виявили подібні пошкодження – ні в якому разі не намагайтеся повторно включити машину! Цей шнур вже несправний (і, більш того, небезпечний) – його необхідно замінити.

Якщо ж кабель і вилка в порядку, то, швидше за все, несправність виникла у «нутрощах» пральної машини, і тут без допомоги професіонала вже не обійтися.

Найбільш ймовірні причини, через які пральна машина не включається

На жаль причин, за якими пральна машинка відмовляється працювати, досить багато. Деякі з них усуваються швидко, а інші вимагають більш тривалого і дорогого ремонту. Щоб знати «ворога в обличчя», ознайомтеся з наведеною нижче таблицею, – можливо, ви зумієте пізнати ознаки несправності і зрозумієте, яка біда трапилася з пральним агрегатом.

Ознаки несправності
Можлива проблема
Вартість ремонту *

Дверцята люка не блокується, пральна машина не запускає прання

Зламався ПБЛ (пристрій блокування люка). Сучасні пральні машини оснащені ПБЛ в цілях безпеки. Пристрій надійно блокує дверцята на час прання, завдяки чому господарі машинки захищені від «потопу», а вона сама – від різного роду пошкоджень. Необхідна заміна ПБЛ.

Пральна машина не включається індикатори не світяться

Вийшла з ладу кнопка включення пральної машини. Вимагається її заміна.
Вийшов з ладу керуючий елемент: в разі, якщо в машині електромеханічне управління – несправний термостат пральної машини (КСМА), в електронних – керуючий модуль.

Необхідний ремонт або заміна керуючого вузла.

Виникла несправність в ФПС (фільтр перешкод). Фільтр перешкод необхідний для того, щоб радіо- і електронне обладнання, яке знаходиться поряд з пральною машиною, не відчувало перешкоди, що з’являються при роботі машинки (двигун, електронний модуль і т.д.).

Потрібна заміна ФПС.

Всі індикатори світяться / блимають одночасно, пральна машина не запускаєтьсяНайімовірніше, пошкоджені внутрішні дроти пральної машини.

Вимагається їх заміна.

* Зверніть увагу: ціни вказані без урахування вартості запчастин. Підсумкова ціна, що враховує як роботу майстра, так і витратні матеріали, буде озвучена фахівцем після проведення діагностики та визначення поломки пральної машини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *