Пральна машина не зливає воду

Пральна машина зупинилася, і ви звично планували розвісити трохи вологу білизну … але замість цього виявили, що речі «плавають» у воді, можливо, навіть мильної. Що ж могло статися з пральною машиною, що вона почала «халтурити» і перестала зливати воду?

Може йтися як про поломку, так і про штатну ситуацію. Для початку, давайте переконаємося, що ви самі не «намудрували».

Шукаємо причину самостійно

  • Перевірте, чи правильно обраний режим? Практично у всіх машинках є режим прання з зупинкою з водою, тобто без віджиму. Зазвичай такий режим застосовується для делікатних тканин або шерсті: дбайливе полоскання без віджимання не деформує речі – вони не розтягуються і не мнуться. Якщо обраний режим із зупинкою з водою необхідно натиснути кнопку «Пуск / Зупинка / Скасування» і запустити програму зливу води.
  • Перевірте, чи в порядку зливний шланг? Можливо, він «перекручений» або передавлений – так що вода не може фізично пройти через перегин.
  • Перевірте, чи не виникло засмічення в каналізації або сифоні (якщо зливний шланг підключений до сифона)? Для цього необхідно від’єднати шланг і звісити його у ванну або раковину, після чого включити будь-який режим. Якщо вода з шланга вільно піде – значить, засмічення в каналізаційній системі. Її необхідно прочистити – або самостійно, або – викликати сантехніка.

Якщо ж з вибором програми Ви не помилились й усі «зовнішні комунікації» в нормі – йдеться про поломку в самій машинці. У цьому випадку рекомендуємо вимкнути прилад з електромережі, дістати білизну з бака і злити воду за допомогою зливного фільтра (він знаходиться в маленькому люку в нижній частині агрегату).

Не забудьте при цьому підставити таз або відро – щоб вода з машини не розлилася по підлозі!

Чому не зливає пральна машина: найбільш поширені поломки

Нижче ми опишемо основні види несправностей, які можуть привести до того, що пральна машина не зливає воду. На цьому етапі ми рекомендуємо звернутися в сервісний центр і викликати для точної діагностики майстра по ремонту пральних машин.

Засмічення фільтра зливу води або патрубка

В системі виникло засмічення. Як правило, перед зливним насосом розташовується фільтр. Він затримує нитки, ворсинки і дрібні предмети, які при попаданні в зливну помпу можуть вивести її з ладу. Можливо, цей фільтр забився настільки, що не пропускає воду. Необхідно його прочистити. Для цього потрібно викрутити фільтр і промити під струменем води.

Якщо засмічення виникло в патрубку, тоді необхідно розкривати корпус машинки. У цьому випадку швидше за все без майстра не обійтися ..

Несправність насоса

«Згорів» насос (помпа).

Насос в пральній машинці виглядає як невелика каруселька. Обертаючись з великою швидкістю, вона виганяє воду в каналізаційний отвір.

Якщо помпа перегоріла, необхідна її заміна.

Несправний модуль управління (в електронних пральних машинах), або програматор (в моделях з електромеханічним управлінням)У разі якщо з ладу вийшов керуючий модуль, сигнал з плати не надходить на мотор насоса і вода не зливається. Необхідний ремонт керуючого модуля.
Вийшов з ладу датчик рівня водиПри поломці прессостату (датчика води) він не фіксує, що вода в машинці ще залишилася. Керуючий модуль отримує сигнал, що вся вода злита і можна завершувати программу.

Необхідна заміна датчика.

* У таблиці вказана орієнтовна вартість. Точний кошторис на ремонт майстер надасть після огляду пральної машини.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *