Що робити, якщо пральна машина не гріє воду?

Пригадуєте як наші бабусі та матусі кип’ятили на плиті білизну, щоб вона стала ідеально чистою? Слава технічному прогресу – сьогодні тазики і каструльки з «супом» із порошку і речей залишилися в далекому минулому, адже сучасні пральні машинки здатні нагрівати воду до 95 градусів.

Але тільки, якщо машинка працює ісправно. На жаль, ситуації, коли пральна машина не гріє воду, зустрічаються доволі часто. Найчастіше виною тому низька якість водопровідної води. Якщо з вашою пралкою трапилася така біда, не поспішайте засмучуватися. Давайте спробуємо разом розібратися в тому, що могло статися.

Перевірте, чи дійсно вода не нагрівається? Зазвичай, ми дістаємо білизну після полоскання і сушіння – і в нормі вона повинна бути холодною! Одже температура білизни – не показова. Потрібно «ловити» момент під час прання. У разі якщо вода не нагрівається, машинки останніх моделей зупиняють програму через 10-15 хвилин від початку і видають на дисплеї помилку. Тут все очевидно. Більш старі моделі можуть пройти весь цикл прання в «холодному» стані. Зрозуміти, що пральна машина не гріє воду, можна тільки акуратно доторкнувшись до скла люка: зазвичай, нагрів добре відчувається через 15-20 хвилин від початку програми. Якщо скло холодне – на жаль, побоювання подтвердились.

Перевірте, чи правильно обраний режим і температура? Багато режими – такі як для делікатних, тонких тканин або вовняних речей здійснюють прання при низькій температурі – близько 30 градусів. Можливо, ви вибрали саме його? Крім того, багато машинок дозволяють окремо регулювати температуру. Можливо, регулятор стоїть на низькому значенні? В цьому випадку, просто виберіть потрібний режим і температуру.

Перевірте, чи правильно підключена машинка? Часом, при неправильному підключенні, пралка постійно набирає і зливає воду, і як наслідок через таку надмірну «циркуляції» – просто не може її нагріти. Детальніше про це читайте в нашій статті «Що робити, якщо пральна машина постійно набирає і зливає воду?». Якщо ж зовні все в порядку, програма обрана вірно, але нагріву так і не відбувається, значить, мова йде про поломку. На цьому етапі рекомендуємо перестати займатися «самодіагностикою» і довірити машинку майстру по ремонту побутової техніки, який зможе точно сказати, що ж проізошло.

Чому ж не гріє пральна машина: основні прічіни пральні машини в нашій країні живуть в екстремальних умовах: перепади напруги і низька якість води – це основні чинники, які впливають на працездатність стиралок. Нижче наведені основні «хвороби», при яких вода в машинці не нагрівається.

 

Несправність
В чому проблема
Вартість ремонту

Несправність ТЕНу.

Можливо, в машинці вийшов з ладу трубчастий електронагрівач.

Привести до цього може відкладення накипу через жорстку воду тв неякісній порошок, а також перепади напруги в електромережі.

Необходіма заміна ТЕНу.

Несправність датчика температури (термостата).

«Дає збої» або зламався датчик температури, через що «мозок» пральної машинки не може визначити, що температура не досягає заданого значення, і нагрів не відбувається.

Дуже часто датчики виходять з ладу через накип.

Необхідна заміна термостата.

Несправність електронного модуля (в пральних машинах з електронним управлінням) або програматора (в моделях з електромеханічним управлінням).В результаті перепадів напруги вийшов з ладу стабілізатор в керуючому модулі, який віддає команду ТЕНу, що воду необхідно нагріти до певної температури.

Необхідна «перепрошивка» або заміна керуючої плати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *